17 Nisan 2015 Cuma

8. İnönü Üniversitesi Uluslararası Kısa Film Festivali Ön Eleme Sonuçları Açıklandı

4-6 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festivale, ulusal ve uluslararası olmak üzere toplam 520 film başvuru yapmıştır. Festivale uluslararası katılımın fazla olması sebebiyle yarışma bu yıl ilk defa ulusal ve uluslararası olarak ayrılmıştır. 



Ulusal kategorilerinin birincilerine 5.000 TL olmak üzere toplam 15.000 TL ödül verilecektir. Uluslararası kategorilerinin birincileri ise mansiyon ödülü ile ödüllendirilecektir. 

Festivalde yarışacak filmler ise şöyle:

Ulusal Belgesel

1. Altın Kızlar – Said Tuğcu / Sıla Özsoy
2. Hafsa – Emre Karapınar
3. Hasret Çiçekleri – Ahmet Onmaz
4. İstanbul’un Dört Ayaklı Bekçileri – Dilara Kurt
5. İstanbul’un Sesi – Gökhan Öcal
6. İz – Salim Manav
7. Kırmızı Işık – Fransa Çok Güzel Gelsene – Yasemin Akıncı
8. Martılar Ah Eder – Fikriye Gültepe
9. Tarzan Kemal – Caner Özdemir
10.Turab – Hasan Basri Özdemir / Musa Ak

Ulusal Deneysel

1. 2170: Yakın Gelecek – Gökhan Pekdemir
2. Bir Günün Hikayesi – Mehmet Kanadlı
3. Demo – Farhad Fivazi
4. Edifice – Irmak Karasu
5. Kaotika – Yiğit Küçükkibar
6. Kurban – Mehmet Yamak
7. Pudrasız – Umut Subaşı
8. Sekiz – Cem Uçar
9. Ses – Soner Sert
10. Şem – Burkay Doğan / M.Şakir Arslan

Ulusal Kurmaca

1. Bağ – Oğuz Bulut
2. Basur – Nehir Tuna
3. Dondurma – Serhat Karaaslan
4. Kapı Arası Aşk – Nurgül Odabaş Nash
5. Mavi – Enes Dönmez
6. Mitomani – Mahmut Atılgan / Bulut Gümüşboya
7. Ne Topraktır Ne Asfalt – Bedir Afşin
8. Serender – Seyid Çolak
9. Son Seans – Cemile Rana Unver / Arınç Arısoy
10. Ziazan – Derya Durmaz

Uluslararası Belgesel

1. Città di Luce (City of Light) – Alessandro Brucini / Italy
2. Dia da Mentira (Day of Lies – April Folls) – Marco Escrivão – Thiago B. Mendonça / Brazil
3. Do Que É Sensível (From Senses) – Ana Zahner / Brazil
4. Gestern gings noch, Herr Schürmann (Yesterday, it wasn’t too bad, Mr. Schürmann) – Jan Krämer / Germany
5. Hotel Bellevue (Hotel Bellevue) – Claire Walka / Germany
6. Mamulengo – Nas Linhas da Mão (Mamulengo – At The Hand’s Lines) – Natália Alvarenga / Brazil
7. Prelo (Press) – Raquel Pinheiro – Virgínia Pitzer / Brazil
8. Pucará, hacedores de cerámica (Pucará, Ceramic Makers ) – Carlos Garcia Cornejo / Peru
9. Puño y metal (Fist & Steel) – Víctor Alonso Berbel / Spain
10. Waiting for the (t)rain (Waiting for the (t)rain) – Simon Panay / France

Uluslararası Deneysel

1. Another day (Another day) – Jeroen ter Welle / Netherlands
2. Ciel (Sky) – Sophie Chamoux / France
3. Kuti Khanti (Kuti Khanti) – Simone Saibene / Spain
4. Negación (Denial) – Michel Goossens / Spain
5. Panta Rhei (Panta Rhei) – Ander Parody / Spain
6. Pianola (Pianola) – Julien Mondon / France
7. Rubbish (Rubbish) – Angella Lipskaya / Russia
8. Sibarisia (Sibarisia) – Joaquin Ferronato / Argentina
9. Sonho de Sara (Dream of Sara) – Gabraz Sanna / Brazil
10. Urban Conformation 31:41 (Urban Conformation 31:41) – Florian Rouzaud Cornabas / United Arab Emirates

Uluslararası Kurmaca

1. Caradecaballo (Horseface) – Marc Martínez Jordán / Spain
2. El Folio Rojo (The Red Folio) – Mauro Tracco / Spain
3. Home & Key (Home & Key) – Shwan Attoof / Iraq
4. La última voluntad de Emilio Cancela (Emilio Cancela’s last will) – David Caiña Pérez / Spain
5. La Ventana Abierta (The Open Window ) – Lucila Las Heras / Argentina
6. Mr.Dentonn (Mr.Dentonn) – Ivan Villamel Sanchez / Spain
7. Record (Record) – Hawraz Mohammed / Iraq
8. Te Desconozco (I Don’t Recognıze You) – Juanlu Ruiz – Toni Ruiz / Spain
9. Teatro (Theater) – Iván Ruiz Flores / Spain 
10. Wut (Wut) – Sergi Marti Maltas / Spain




.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder