24 Ağustos 2014 Pazar

21. Altın Koza’da Yarışacak Kısa Filmler Belli Oldu…

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından, 15-21 Eylül 2014 tarihinde düzenlenecek 21. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılacak, “Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nın finalistleri belli oldu. 



Başkan Hüseyin Sözlü: “Türkiye’de sinema-TV eğitimi veren üniversitelerin öğrenci filmlerinin katılımı ile gerçekleştirilen Öğrenci Filmleri yarışmamıza gösterilen ilgi Türk Sineması’nın geleceği adına sevindiricidir. Yarışmaya katılan genç sinemacılarımıza başarılar diliyor, onları Adana’da ağırlamaktan mutlu olacağımızı belirtmek istiyoruz” dedi. 


Ülkemizdeki güzel sanatlar ve iletişim fakültelerine devam eden öğrencilerin katılabildiği yarışmada filmler; kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma dallarında değerlendiriliyor. Her kategoride en iyi film seçilen esere, 7.500 TL tutarında akçeli ödül veriliyor. Yarışmaya katılan genç sinemacılar festival tarihlerinde Adana da konuk edilerek sektörün profesyonelleriyle bir araya gelme fırsatı yakalıyorlar. 

Ön değerlendirme kurulunda; sinema yazarı Senem Erdine, yönetmenler Mehmet Güleryüz ve Ahmet Sönmez’in görev yaptığı yarışmanın finalistleri şöyle: 

Kurmaca dalında yarışacak filmler: 

Saç - Ümit Tayam - Ege Üniversitesi 
Bir Maç Günlüğü - Deniz Özden - Beykent Üniversitesi 
Re - Efe Can Yıldız - Anadolu Üniversitesi 
Dayımın Evi - Şerif Polat - Mersin Üniversitesi 
Mahalle Kahvesi - Ali Tansu Turhan - Bahçeşehir Üniversitesi 
Perperok - Mert Daş - Akdeniz Üniversitesi 
Tatmin - Mahmut Telci - Marmara Üniversitesi 
Çapulcu Bahçesi - Sertaç Koyuncu - 9 Eylül Üniversitesi 
Cafe de' Kitap - Emrah Cevher - Mersin Üniversitesi 
Pencere - Arzu Selime Sezer - Marmara Üniversitesi 

Belgesel dalda yarışacak filmler: 

Anadolu'nun Çatısında - Abdullah Mücahit Birol-Engin Uğan - Ege Üniversitesi 
Kar Tutan Çocuklar - Mustafa Koçoğlu - İstanbul Üniversitesi 
Benden Önce - Mehmet Emre Gül - Selçuk Üniversitesi 
Çirok - Muhammet Beyazdağ - Akdeniz Üniversitesi 
Kara - Umut Biçici - Selçuk Üniversitesi 
Çafi - Savaş Yavuz - Selçuk Üniversitesi 
Karapol - Melih Kundakçıoğlu - Bahçeşehir Üniversitesi 
Debbağ - Sadık Coşkun Akbaş-Onur Eğri-Şenay Yetüt-Çiğdem Coşkun - Gaziantep Üniversitesi



Canlandırma dalında yarışacak filmler: 

Merdivenler - Serdar Çotuk-Buğra Uğur Sofu - Dumlupınar Üniversitesi 
Durak - Buğra Uğur Sofu-Serdar Çotuk - Dumlupınar Üniversitesi 
Haykırışa Serzeniş - Metin Vatansever - Anadolu Üniversitesi 
Öz - Oğuz Çağrı Kara - Selçuk Üniversitesi 
Oksijen - Murat Kılıç - Anadolu Üniversitesi 
Salkım Söğüt - Ethem Onur Bilgiç - Mimar Sinan Üniversitesi



Deneysel dalında yarışacak filmler: 

O2 (Oksijen) - Naci Anıl Konya - Selçuk Üniversitesi 
Gölgenin Kanatları - Başak Ulusoy - 9 Eylül Üniversitesi 
Evcilik - Ezgi Büşra Çınar - Akdeniz Üniversitesi 
Mısır - Emre Tanrıseven - 9 Eylül Üniversitesi 
Rea - Kerem Akbaş - Ege Üniversitesi 
Tatlı Rüyalar Şirketi - Adil Giray Çapan - Ege Üniversitesi 


.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder