13 Eylül 2013 Cuma

3. Bodrum Türk Filmleri Haftası

Bodrum, Türk Filmlerine 3. Kez Ev Sahipliği Yapıyor… Bu sene 23-28 Eylül tarihlerinde 3.sünü gerçekleştirilecek Bodrum Türk Filmleri Haftası’nda: Türk Sineması’nın bu yıl gösterime girmiş önemli filmleri, yönetmenleri, yapımcıları ve başrol oyuncuları ile dağıtımcı film şirketlerini, sinema salonu işletmecilerine, Eurimages yetkililerine ve sinemaseverlere tanıtılması amaçlanıyor.Bodrum Türk Filmleri Haftası; yönetmen ve oyuncuların, son filmlerinin çekim hikâyelerini, kamera arkası detaylarını, filmlere dair bilinmeyenlerini ve bir sonraki projelerinin ön tanıtımlarını aktarıp, katılımcı sinemaseverler ve sinema profesyonelleri ile birlikte son eserlerini seyretme imkânı sunacak.

Bodrum Türk Filmleri Haftası etkinlik kapsamında; sinema salon işletmecileri, katılımcı yönetmen, oyuncular ve dağıtımcı film şirketlerinin katılım sağlayacağı, Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ile, Türk Sineması’nın sorunlarını, Türk Sinema Sektörünün gelişmesine ve sinemaya gitme oranının gelişmiş ülkeler seviyesine çıkartılabilmesi, korsanla mücadele gibi konular hakkında tarafların sorunlar ve çözüm önerilerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ile masaya yatırılacağı bir panel düzenlenecek.

Ayrıca bu yıl Türk Sineması’na emek vermiş, Türk Sineması’nı Türk Sineması yapan değerli sanatçılarına etkinlik çerçevesinde Emek Ödülleri takdim edilecek.

Festivalin film seçkisi hafta boyunca ücretsiz olarak Cinemarine Bodrum Oasis AVM salonlarında sinemaseverler ile buluşacak.

Geçtiğimiz yıllarda, Derviş Zaim, Çağan Irmak, Selçuk Aydemir, Yüksel Aksu, Belma Baş, Ümit Ünal, Adem Kılıç, Murat Şeker, Raşit Çelikezer, Reis Çelik, İmre Azem, Hakan Kurşun, Mehmet Aslantuğ, Aytaç Ağırlar, Serdar Akar, M. Fazıl Coşkun, Selim Güneş gibi önemli sinemacıları ağırlayan etkinlikte bu yıl da her gece bir yönetmenin katılımı ile vizyona çıkmış son filminin Bodrum Kalesinde halk gösterimi gerçekleştirilecek.

 

3. Bodrum Türk Filmleri Haftası Programı

23 Eylül: Özcan Deniz Ateş ve Su fragmanı Türkiye lansmanı ve Evim Sensin Film Gösterimi
Katılımcı Oyuncular: Yasemin Allen, Pelin Akil, Yusuf Akgün, Burcu Kıratlı, Kaan Çakır
24 Eylül: Can Candan Benim Çocuğum Söyleşi ve Gösterimi
Katılımcılar: Listag Katılımcıları
Kemal Uzun Günce film Söyleşisi, Çanakkale Yolun Sonu Gösterimi
Katılımcılar: Gürcan Mete Şener (Görüntü Yönetmeni), Gürkan Uygun (Oyuncu)
25 Eylül:Ali Vatansever Elyazısı film Gösterimi ve Söyleşi
Katılımcı Oyuncular: Wilma Elles, Salih Kalyon, Baran Akbulut
26 Eylül: Hasan Karacadağ Dabbe: Cin Çarpması & El-cin Söyleşi ve Dabbe: Cin Çarpması Gösterimi
Katılımcı Oyuncular: Murat Özgen, Irmak Örnek
Orçun Benli Bu Son Olsun&Gulyabani Söyleşi ve Bu Son Olsun Gösterimi
27 Eylül: Selim Evci Rüzgarlar Söyleşi ve Gösterimi
Katılımcı Oyuncular: Mediha Didem Türemen
Haşmet Topaloğlu Şimdiki Zaman Gösterimi & Söyleşisi
28 Eylül: Murat Şeker, Ali Tanrıverdi Hayat Sana Güzel Söyleşi ve Çakallarla Dans Hastasıyız Dede 2 Gösterimi
Katılımcı Oyuncular: Şevket Çoruh, Didem Balçın, Doğa Rutkay, Hakan Bilgin


.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder