22 Mart 2013 Cuma

Yıldız Kısa Film Festivali Başlıyor!

Yıldız Kısa Film Festivali başlıyor! Yola çıktığı ilk günden bu yana sinemaseverlerin ilgisiyle büyüyen Türkiye’nin ilk ve bağımsız öğrenci organizasyonu Yıldız Kısa Film Festivali dokuzuncu kez sinemaseverlerle buluşuyor. Y.T.Ü. Sinema Kulübü tarafından düzenlenen, jüriliğini sinema sektörünün özgün ve seçkin isimlerinin oluşturduğu festivalin son katılım tarihi 29 Nisan 2013. 13 Mayıs tarihinde açılış etkinlikleriyle başlayacak olan festival hafta boyunca yapılacak gösterimlerle devam edecek. 17 Mayıs akşamı gerçekleşecek olan ödül töreni ve kokteyl ile son bulacak. Hafta boyunca yapılacak olan gösterimlerin yanı sıra; panel, söyleşi ve atölyelerle katılımcılara keyifli anlar sunmayı amaçlayan festival herkese açık. Etkinlik mekânı Y.T.Ü. Davutpaşa ve Beşiktaş kampüsleri. 

KISA FİLM YARIŞMASI 

Festival kapsamında düzenlenecek yarışma bölümüne ulusal çapta tüm öğrenciler katılabilecekler. Yarışmaya katılan filmler, YTÜ Sinema Kulübü danışmanı Uğur KUTAY başkanlığında, YTÜ Sinema Kulübü Festival Ekibinden oluşan ön jüri tarafından değerlendirilecek. Ön jüri değerlendirmesinden geçen filmler arasından kurmaca, canlandırma ve deneysel dallarda ilk üçe giren filmler esas jüri tarafından belirlenecek. Esas jürinin belirlediği her dalda en iyi üç film ve özel ödül olmak üzere toplam on film gala gecesinde ödüllendirilecek.

KISA FİLM GÖSTERİMLERİ 

Festivale kabul edilen filmlerin gösterimleri 13 Mayıs'ı takip eden hafta boyunca Y.T.Ü. Beşiktaş kampüsündeki gösterim mekânlarında izleyicilerle buluşuyor. İnternet ve diğer basın organlarıyla duyurusu yapılacak program içerisinde yerli yapımların yanı sıra uluslararası festival seçkileri de bulunacak. Katılımın tüm sinemaseverlere açık ve ücretsiz olduğu etkinlik içerisinde bir gün de açık hava gösterimi de var.

PANELLER VE ŞÖYLEŞİLER 

Festival kapsamında sinema dünyasından seçkin konukların katılımıyla sinema ve kısa film üzerine, panel ve söyleşiler düzenleniyor. Bu etkinliklerle; sinemayla ilgilenen gençlerle profesyonellerin bir araya getirilip düşünce ve birikimlerin paylaşılabildiği bir platform oluşturuluyor. Toplantı, söyleşi ve sosyal etkinliklerle, genç sinemacılar arasında iletişim ve dayanışmayı güçlendirmek hedefleniyor. 

Ayrıntılı bilgi için: 

Filmlerin Gönderilebileceği Adres: 
Yıldız Kısa Film Festivali 
Yıldız Teknik Üniversitesi, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Sinema Kulübü 
Barbaros Bulvarı, PK:34349 Yıldız/İSTANBUL 
iletisim@yildizkisafilm.com 


.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder