24 Ocak 2013 Perşembe

İnönü Üniversitesi 6. Kısa Film Festivali

Türk Sineması’na destek sağlamak, yaratıcı isimlerin ülkemiz sinema sektörüne tanıtılmasına ve İnönü Üniversitesi öğrencilerinin sanatsal duyarlılıklarının geliştirilmesine katkıda bulunabilmek amacıyla düzenlenen İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, bu sene 7-10 Mayıs 2013 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivalinde bu yıl yine kurmaca, belgesel ve deneysel kategorileri yer alıyor. 

Bu yıl, en iyi kurmaca film 3.000 TL, 
en iyi belgesel film 3.000 TL 
ve en iyi deneysel film 3.000 TL’lik ödülün sahibi olacak. 

Altıncısı düzenlenecek olan ve artık gelenekselleşen Festivalde yarışmalı bölümün yanı sıra, dünya sinemasından kısa film örnekleri, atölye çalışmaları ve yönetmenlerle söyleşiler de yer alacak. 

 Festivalin yarışma bölümüne son bir yıl içinde yapılmış, 15 dakikadan uzun olmayan kısa filmler, deneysel filmler ve 30 dakikadan uzun olmayan belgeseller başvurabilecek. Son başvuru ve film kopyalarının teslim tarihi ise 29 Mart 2013

Her sene büyük coşkuyla karşılanan ve her geçen yıl daha büyük bir heyecanla beklenen İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali, bu yıl da yarışmacılarını, katılımcılarını ve sinemaseverleri bekliyor. 

Festivalin Web Sayfası: http://festival.inonu.edu.tr/


.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder