20 Mayıs 2012 Pazar

Palto Film Günleri

Her kış Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nü şenlendiren Palto, 22-26 Mayıs tarihlerinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde gerçekleşecek.Anadolu Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından bu yıl 5.si düzenlenen Palto Film Günleri, sınırlarını Eskişehir’in dışına taşıyor. Her kış Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü’nü şenlendiren Palto, 22-26 Mayıs tarihlerinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde gerçekleşecek.

İlki 2007 yılında düzenlenen ve sanatsal nitelikli bağımsız sinema filmlerini kentin beğenisine sunma amacıyla yola çıkan Palto Film Günleri, 5 yılda yaklaşık 50.000 izleyiciye ulaştı. Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere Eskişehir’deki ve İstanbul’daki pek çok kurumun desteğini arkasına alan festival, özverili ekibinin de sayesinde her yıl artan bir ivmeye ve beğeniye sahip. Van’daki etkinlik ise iki üniversitenin öğrencileri tarafından kurulacak bağların ve ileriki yıllarda ortaya çıkabilecek yeni projelerin habercisi gibi.

Konu hakkında görüş bildiren Anadolu Üniversitesi Sinema Kulübü Başkanı Mesut Tasasız, bu işbirliğini eşsiz bir fırsat olarak gördüğünü belirtti ve “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’ndaki arkadaşlarla aslında uzun süredir böyle bir planımız vardı. Nihayet bu yıl konuyu tasarıdan çıkarıp gerçeğe taşıdık. Bana göre bu etkinlik, iki üniversitenin öğrencileri için harika bir fikir paylaşımı ve kardeşlik ortamı. 5 yıldır emek verdiğimiz Palto Film Günleri’nin Eskişehir sınırlarını aşması da, hepimiz için ayrıca gurur verici” şeklinde konuştu.

PALTO FİLM GÜNLERİ PROGRAMI


22 Mayıs 14:00 Limon Ağacı / 17:00 Gişe Memuru
24 Mayıs 12:00 Çöpte Dostoyevski Buldum / 15:00 Blow up / 18:00 Rumba
25 Mayıs 14:00 Yağmuru Bile / 17:00 Tutunamayanlar
26 Mayıs 14:00 Sihirbaz / 17:00 Paris’te Gece Yarısı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder