3 Nisan 2012 Salı

SİBB Büyüyor!

Blog ve blog yazarları olarak sinema bloglarının ve sinema üstüne yazılarını sanal alemde blogları aracılığıyla paylaşan blog yazarlarının etkinliğini, bilinirliliğini ve prestijini artırmak amacıyla geçtiğimiz günlerde Sinema Blogları Birliği ismi altında güç birliği yapmıştık. Amacımız farklı bloglardan internete akan yaratıcı üretim enerjisinin ve sinema birikiminin adaletli ve verimli biçimde emek sahiplerine geri dönüşümünü sağlamaktı. Bugün oluşumumuza katılan blog sayısı sayısı 23′e ulaştı. Blog yazarı üyesi sayımız ise 52. Üye blogların listesi aşağıdaki gibidir. 

AvrupaSinemasi.blogspot.com 
Banubozdemir.com 
Bodakedi.com 
Filmmakarasi.com 
Golgedergi.blogspot.com 
Hayaliicraat.com 
İyikotufilm.com 
Kahramanlarsinemada.com 
KayipRihtim.org 
Korkusitesi.com 
Kulturmafyasi.com 
Mümkünmertebe 
Ötekisinema.com 
Sanatlog.com 
Sigarayaniklari.blogspot.com 
Sinefesto.com 
Sinemamanyaklari.com 
Sinemasaldunya.com 
Sinematikyesilcam.com 
Sinemazingo.com 
Sivrisinema.com 
Tersninja.com 
Yesilcamhatirasi.blogspot.com 

SİBB’e katılmak için onlarca blogdan gelen başvurular ise Murat Kızılca, Fatih Danacı ve Hakan Tunga Kalkan’dan oluşan Araştırma Kurulu tarafından inceleniyor. Kurul blogları içerik, süreklilik ve dil açısından inceleme altına alıyor. 

SİBB’le ilgili daha detaylı bilgiye oluşumun resmi sitesi sinemabloglari.com‘dan ulaşılabilir. SİBB’e üye olmak için sinemabloglari@gmail.com adresine mail atılabilir. 

Üyeler, Küçük Kardeş olarak tam üyeliği beklemeye alınan genç bloglar ve tüm blog yazarlarını ve takipçilerini SİBB’in facebook sayfası ‘na üye olmaya çağırıyoruz. 

SİBB ayrıca @sinemabloglari twitter hesabından da takip edilebilir.


.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder