6 Eylül 2010 Pazartesi

The Reeds (2009)

The Reeds 2009 yılı mahsulü Nick Cohen tarafından yönetilmiş olan İngiltere yapımı bir film.


Londra'dan Norfolk Kıyıları'na haftasonu tatili için gelen altı genç (üçü erkek, üçü kız tabii ki) Corsair Star isimli tekneyi kiralarlar. Her şey en başta yolunda gidiyor gibidir. Yerel gençlerle yaşanan sessiz tartışma, buldukları köpek cesedi gibi ufak ayrıntılar grubun keyfini kaçırmaya yetmez. Açıklarda takılmaktan sıkılan delifişek gençler (nedense?) filme ismini veren sazlıklara dalmaya karar verirler. Sazlıkların ortasında talihsiz bir kaza geçirirler. Bu kaza aslında herşeyin başlangıcı gibidir. Asıl tehlike sazlıkların içinde kendilerini beklemektedir.


Aslında film üzerine konuşulacaklar filmin ta kendisi gibi klişe olmaktan öteye gitmeyecek gibi duruyor. Film her alanda büyük defolar barındırıyor. Oyunculuklar ve senaryo filmin en büyük handikapı. Ama yönetmen Cohen ve kurgucu arkadaşlar (sanırım filmden hiçbir beklentileri olmadığı için) kötü gidişe ayak uydurarak zaten kötü olan (olacak) filmi daha da çekilmez hale getirmişler.


Bu yazıyı çok fazla uzatmadan The Reeds'i uzak durulacak filmler listesine dahil edersek hayat çok daha güzel olacak sanki. (1/10)

2 yorum:

 1. Bi kaç gün önce izledim bu filmi ve maalesef hiç keyif alamadım.Benim için berbat bir filmdi.Bu kadar basit ve sıkıcı bir senaryo olamaz.Film hiçbir şekilde akmıyor,sinirden tırnak yedirtir.İzlemeye gerek yok sanırım:)

  YanıtlaSil
 2. Az bile söylemişsiniz.
  Dediğim gibi üzerinde konuşmanın bile vakit kaybı olacağı filmlerden.

  Bu filmi izlemeyi düşünüp hakkında bilgi ararken şans eseri bu sayfaya düşen şanslı insanlar, lafım size, vazgeçin!!!

  .

  YanıtlaSil