11 Ocak 2010 Pazartesi

!Geceyarısı Filmleri!

!Geceyarısı Filmleri!
“Karanlıktan korkar mısınız?”

Hazırlayan: KargART ve Serdar Kökçeoğlu
* 15 Ocak Cuma, Saat: 23:00
* Gösterimler ücretsizdir.

“Öteki Uzay Maceraları”
Film: Lifeforce / Space Vampires (1985)
Süre: 101 dk.
Yönetmen: Tobe Hooper
Türkçe Altyazılı


*Gecede ayrıca Steampunk dünyasına kişisel ve başarılı bir dokunuş olan 26 dk'lık “The Mysterious Geographic Explorations of Jasper Morello” adlı film gösterilecektir.


Ocak ayında Öteki Sinema’nın seçtiği filmler var!

Ocak ayında "Öteki Sinema" sitesinin sizin için seçtiği cool filmlerle karşınızdayız. 80'lerin en eğlenceli ve en unutulmuş bilim kurgu fantazyalarından “Lifeforce” ile hem dönemin ruhunu yeniden yaşatmak istiyor, hem de artık görmeyi çok özlediğimiz animatronikler ve mekanik efektlerin başarılı ve yaratıcı bir uygulamasını izlemeye davet ediyoruz sizleri...

80'lerin tüm efekt numaralarını bünyesinde barındıran “Lifeforce”, bu açıdan harika bir film! Bugüne kadar gördüğünüz hiçbirşeye benzemiyor. Bir blockbuster değil ama çok emek harcanmış olduğu belli.

“Halley” kuyruklu yıldızı dünyaya yaklaşırken bir uzay gemisi, bu kuyruklu yıldızı önceden incelemek üzere görevlendirilir. Kuyruklu yıldızı inceleyen ekip, meteorun hemen ön kısmında organik bir uzay gemisi gibi birşey keşfeder. Bu uzay gemisinin içine araştırma için giren ekip üyeleri beraberlerinde dünyaya korkunç bir kabus getireceklerdir. Birbiri ardına içlerinden yaşam enerjileri çekilerek öldürülen kurbanların hikayesi vampirlere kadar gidecektir!

Cannon film şirketinin çılgın yükseliş zamanlarında dönemin yıldızı "Texas Chainsaw Massacre” ile iyice parlamış Tobe Hooper'a çektirdiği film yüzünden Yönetmen ve Stüdyonun epey arası açılmış... Her ne kadar stüdyonun gazabına uğramış ve projede emeği geçen kimse tarafından yeterince sevilip sahiplenilmemiş, adeta bir üvey evlat gibi piyasalar tarafından da unutulmuş bir film olsa da, “Lifeforce”un kült statüsüne ulaştığının ve filmin dünya üzerinde birçok hayranı bulunan özel bir film olduğunun altını çizmek gerek. Kaçırmayın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder