1 Ağustos 2009 Cumartesi

House (2007)

House 2007 yılı mahsulü Robby Henson tarafından yönetilmiş olan ABD yapımı bir film. Frank E. Peretti ve Ted Dekker tarafından yazılmış olan aynı isimli romandan sinemaya uyarlanmış.


Jack ve Stephanie Singleton isimli çift Alabama kırsalında yollarını bulmaya çalışırken bir polisin (Michael Madsen) tavsiyesi sonucu ara bir yola saparlar. Pek tekin gözükmeyen yolda başlarına (tabii ki) bir kaza gelir. Bir traktörden düştüğü tahmin edilen parçalara çarpan çiftin iki lastiği birden patlar. Hemen yakınlarında benzer halde duran başka bir araba daha vardır. Geldikleri yoldan gerisin geriye yürümeye başlayan çiftimiz arabayla geçerken görmedikleri bir eve rastlarlar. En azından telefon etmek için içeri girerler. İçerde evin sahiplerine değil ama diğer kazazede çifte rastlarlar. Evin garip sahiplerinin ortaya çıkması uzun sürmez. Telefon çalışmadığı için (ne kadar bilinmedik bir sürpriz?!) geceyi orada geçirmeye karar verirler. Kazazedelerimiz için hayatlarının en zorlu gecesi başlamak üzeredir.İlk bir saati gayet tempolu geçen filmin maalesef son yarım saati çekilecek gibi değil. Gerçi artık övmüş bulunduğum ilk bir saatin de çok matah bir tarafı yok. Baştan aşağı klişelerle bezenmiş ismi gibi sıradan bir film House.

Bu arada Michael Madsen çılgınlar gibi film çekmeye devam ediyor. Özellikle son senelerde coştu. Sadece 2009 senesinde rol aldığı film sayısı 30. Yazıyla otuz!


Film hakkında çok fazla şey yazmak istemiyorum. Kendisini çok fazla ciddiye alan film çoğu sahnede komik duruma düşüyor. Bazı sahnelerde oyuncular beni çok güldürdü. Görsel açıdan pek defo barındırmayan House, çizgi dışı filmlerden ziyade ana akım filmlere düşkün bünyelere pek rahatsızlık vermeden eşlik edecektir. Artık benzerlerini defalarca izlemekten yorulduğum finali hariç. (2/10)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder