9 Temmuz 2009 Perşembe

Book of Blood (2009)

Book of Blood 2009 yılı mahsulü John Harrison tarafından yönetilmiş olan İngiltere yapımı bir film. Clive Barker'ın On Jerusalem Street ve The Book of Blood isimli kısa hikayelerinden sinemaya uyarlanmış. Senaryo John Harrison ve Darin Silverman tarafından yazılmış.


Paranormal olaylar konusunda hayli popüler bir isim olan Mary Florescu (Sophie Ward) üniversitede bu konuda ders vermesinin yanısıra yazdığı kitaplar ile de gündemdedir. Olayları araştırırken yanında hep elektrik elektronik teknisyeni Reg Fuller (Paul Blair) vardır. Ama Florescu ve Reg o güne dek hiçbir paranormal olay ile birebir karşılaşmamışlardır. Bir gün malum ikilimiz daha önce korkunç ve çözümlenememiş bir iki cinayet işlenmiş olan bir evi araştırmaya karar verir. Bu sırada Florescu'nun sınıfına yeni bir öğrenci gelir, Simon McNeal (Jonas Armstrong). Simon küçükken yaşadığı birkaç paranormal tecrübe sayesinde Florescu'nun dikkatini çeker. Beraber çalışmaya karar verirler. Bir anda aralarında cinsel bir elektriklenme olur. Reg geldiği ilk günden beri Simon'dan şüphelenmekte ve onun düzenbaz olduğunu düşünmektedir. Cinsel etkisinden dolayı Florescu, Simon ile beraber çalışmaya devam etmekte kararlıdır. Yeni araştırmaya başladıkları evin hayatları üzerinde asla değiştiremeyecekleri etkileri olacaktır.


İlgiyi devamlı ayakta tutabilen (tutabilecek) bir konusu var Book of Blood'ın. Filmi başından sonuna kadar ilgiyle izledim ama nedense hep bir beklenti vardı: şimdi şahane bir şey olacak, şimdi kopacak derken film bitti. Bir yerlerde bir şeyler eksik kalmış gibi. En sevdiğiniz yemeği yediğinizi düşünün, ama bir türlü her zaman aldığınız lezzeti alamıyorsunuz, yemeği yapan aşçı ya bir baharatı koymayı unutmuş ya da sosunu hazırlarken farklı bir tarif denemiş, bu da yemeği yenilmez yapmıyor ama sizi her zaman almayı beklediğiniz lezzetten mahrum bırakıyor. Book of Blood aynı o en sevdiğiniz yemeğin eksik olarak önümüze konması gibi. Tatmin etmekten çok uzak.

Sonuç olarak vasat kelimesinin cuk oturduğu nadir filmlerden biri Book of Blood. Seyretmezseniz bir şey kaybetmezsiniz. (5/10)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder