5 Haziran 2009 Cuma

Hallettsville (2009)

Hallettsville 2009 yılı mahsulü Andrew Pozza tarafından yönetilmiş olan ABD yapımı bir film. Pozza'nın ilk yönetmenlik denemesi. (Umarım son olur.)


Film kahramanımız Tyler'ın büyükannesinin cenazesi ile başlar. Hallettsville'deki evi Tyler ve ailesine miras kalmıştır. Annesi evi hemen satmak niyetindedir. Tyler yanına (niye olduğunu filmin güdük finalinde anladığımız) tekrar barıştığı eski sevgilisi ve beş arkadaşını alarak haftasonunu geçirmek üzere büyükannesinden kalan eve gider. Yolda Hallettsville Şerifi David (Gary Busey) gençleri durdurup taşkınlık yapmamaları konusunda uyarır. Evde geçirdikleri ilk gece Tyler 1901 senesinde kasabada gerçekleşmiş olan katliamdan bahseder. Kasaba okulunun öğretmeni nedeni belli olmayan bir sebepten dolayı geçirdiği cinnet sonrası okuldaki bütün çocukları öldürür ama yakalanamaz. Klişe ötesi bir korku filmi için gerekli olan bütün ögeler biraraya gelmiştir. Ölümler başlayabilir.

Film hakkında söyleyecek fazla birşeyim yok. Berbat bir film. B-filmlerin gediklisi Gary Busey (ki kendisi Kurtlar Vadisi: Irak filminde de rol almıştır.) sınırlı süresi nedeniyle filme katkı yapamıyor.

Sonuç olarak ismini Texas eyaletine bağlı Hallettsville'den alan film hiçbir açıdan tatmin etmiyor. İzlemek zaman kaybı olacağından ısrarla uzak durun diyorum. (0/10)

1 yorum: