26 Haziran 2009 Cuma

Donkey Punch (2008)

Donkey Punch 2008 yılı mahsulü Oliver Blackburn tarafından yönetilmiş olan İngiltere yapımı bir film. Yönetmenin ilk filmi. Daha öncesinde çektiği üç beş kısa film var.


Mallorca'ya tatil için gelen üç İngiliz kızımız (Lisa, Tammi ve Kim) çılgınca eğlenmek niyetindedir. Bir barda tanıştıkları üç İngiliz genç (Bluey, Josh ve Marcus) ile Mallorca açıklarına yatla açılıp eğlenceye açık sularda devam etmeye karar verirler. Yatta bekleyen Sean ile beraber kanı kaynayan yedi İngiliz genci için başta herşey şahane gider. Alkol, deniz, güneş, uyuşturucu derken seks. İşte o noktada olay kopar. Gezintinin başında Bluey filme ismini veren "Donkey Punch" isimli pozisyonu yattakilere (ve izleyenlere) anlatır. (Pozisyon kabaca aşağıdaki şekilde görüldüğü gibi anal seks esnasında er kişinin boşalma anında dişi kişinin ense köküne yumruk atması ile gerçekleşir. Güya bu sırada dişi kişinin malum bölgesi daha fazla kasılacağından er kişinin zevk alma katsayısı tavan yaparmış mış mış...)


Pozisyonun etkisinde kalan yaşça diğerlerinden küçük olan Josh orgy esnasında gaza gelip pozisyonu uygulamaya kalkar. Sonuç faciadır. Lisa ölür. Sonrasında geriye kalan altı kardeşimiz akla hayale gelmeyecek salaklıklar yaparlar. Birçoğu bu gezintiden sağ dönemeyecektir.


Şehir efsanesi olan bir cinsel pozisyon üzerine kurulu bir gerilim filmi çekmek, hatta filme bu pozisyonun ismini vermek sanırım cesaret işi. Deli cesareti. Daha çok ilgi çekmek, reklam gibi kaygılar yüzünden bu yola gidildiği gün gibi ortada. Bu kısmı gözardı ettiğimizde aslında geriye pek fazla bir şey kalmıyor. Sıradan aklı(!) karışmış panik gençlerin olabilecek en manasız ve yanlış tercihleri yaparak durumu daha zora sokmalarının hikayesi.


Bir vatandaşlık görevi olarak Donkey Punch pozisyonunun tehlikesini herkeslere anlatmayı hedefleyen film bu ulvi misyonun altında eziliyor. (3/10)

3 yorum:

 1. Ahahahahahahahahahahahahaha, süpermiş! Sen de çok güzel anlatmışsın, aydınlatıcı olmuş genç nesiller için! :-p

  O değil de, bir Rampo Noir vardı, ona nooldu allasen?

  YanıtlaSil
 2. Evet yahu vardı. İzledim ve çok sevdim. :)

  YanıtlaSil
 3. E, sana zahmet olacak ama filme (Rampo Noir) dair yorum yazını bekliyorum kaç zamandır! ;-)

  YanıtlaSil